خرید لباس مجلسی آدبايور: در آفريقا زندگي ارزشي ندارد

كاپيتان تيم ملي فوتبال توگو گفت: اگر باور نداريد يك بار به آفريقا بياييد تا ببينيد در اين قاره زندگي انسان هيچ ارزشي ندارد.

به گزارش فارس و به نقل از سان لندن، شيا امانوئل آدبايور بازيكن منچسترسيتي انگليس و كاپيتان سرشناس توگو سه روز پس از حادثه خونين كابيندا در منطقه دلتا، محصور شده در ميان مرز توگو، كونگو و آنگولا به خبرنگار روزنامه انگليسي گفت: نمي‌دانم چرا بايد اين همه تفاوت بين دو قاره اروپا و آفريقا باشد. در يك جا ضرب ديدن پاي يك سگ تيتر يك روزنامه‌ها مي‌شود و در جايي ديگر صدها انسان از گرسنگي مي‌ميرند يا چند نفر در يك تيراندازي كشته‌ مي‌شوند و اين اصلا مهم نيست.

بازيكن تيم منچسترسيتي افزود: من از اينكه از قاره خود اين گونه حرف مي‌زنم خيلي ناراحتم و مردم آفريقا بايد مرا ببخشند اما واقعا زندگي يك انسان در آفريقا هيچ ارزشي ندارد. با ما مثل حيوانات برخورد مي‌شود و روزگار مردم به همين منوال مي‌گذرد.

وي ادامه داد: ما آمده بوديم تا در يك رقابت بزرگ شركت كنيم كه چنين بلايي بر سرمان آمد، ديگر چه بايد بگويم، آيا اين حرف‌ها براي تيتر روزنامه شما كافي نيست؟

آدبايور در اظهارات جديد در مورد حادثه كابيندا گفت: وقتي وارد منطقه مسيبا و كابيندا شديم، مشاهده كرديم افرادي تا دندان مسلح در كنار جاده ايستاده‌اند و خيلي هراسان هستند. در ابتدا فكر كرديم پليس هستند و براي محافظت از ما آمده‌اند، اما اشتباه مي‌كرديم. آنها گروهي تروريست بودند كه به تمام تجهيزات نظامي پيشرفته مجهز به نظر مي‌رسيدند، موشك، انواع سلاح گرم قديمي و جديد، انواع اتومبيل‌هاي جديد نظامي كه من تا به حال حتي در فيلم‌ها هم نديده بودم.

بازيكن پيشين آرسنال در مورد مربي تيم ملي توگو گفت: او يك روز قبل از مرگش به من گفته بود براي فرزندانش چه سوغاتي مي‌خرد و من همه آنها را خريده‌ام تا براي فرزندانش ببرم اما نمي‌دانم با چه حالتي و در چه شرايطي اين هديه‌ها را به همسر و فرزندانش برسانم. شرم آور است، آنها انسان نيستند، آنها چيزي از انسانيت نمي‌دانند.

آدبايور تاكيد كرد: ما در اتوبوس بوديم كه حمله صورت گرفت. از راننده خواستيم سريع حركت كند تا آنها به ما نرسند اما متوجه شديم كه راننده تيرخورده و كشته شده است. اتوبوس بي‌حركت مانده بود و ما فقط فرصت داشتيم تا با يكديگر خداحافظي كنيم. لحظات عجيبي بود. نمي‌خواهم به آن لحظات فكر كنم.